You are currently viewing Wibrator analny – co musisz o nim wiedzieć
Wibrator analny – co musisz o nim wiedzieć

Wibrator analny – co musisz o nim wiedzieć

Seks analny ma różne oblicza i można powiedzieć, że każdy znajdzie w nim coś ciekawego dla siebie. Oczywiście o ile się zdecyduje wypróbować ten rodzaj aktywności seksualnej… Może ona mieć oblicze bardzo subtelne i delikatne, jak rimming, albo mocne i pełne siły, nierzadko kojarzącej się wręcz z brutalnością, jak fisting. Dzisiaj jednak przybliżymy wam jedno z akcesoriów analnych, po które sięgają chętnie osoby próbujące stymulacji analnej w pojedynkę i w parach.

Analny seks z wibratorem

Tym akcesorium jest mianowicie wibrator analny. Niektóre osoby mogą się w tym momencie zdziwić. Czy naprawdę koniecznie jest korzystanie ze specjalnego rodzaju wibratora? Czy do penetracji analnej nie można wykorzystać dowolnego modelu takiej zabawki? Cóż teoretycznie faktycznie można. W praktyce – nie do końca jest to polecane, a na pewno nie w przypadku dowolnego rodzaju takiej zabawki.
Wibratory analne charakteryzują się zazwyczaj specyficzną budową. W przypadku modeli przeznaczonych bardziej dla panów mogą mieć trzon tak wygięty, by mógł dobrze pobudzać punkt P, czyli prostatę. I nie ma nic dziwnego w tym, że mężczyzna sięga po wibrator analny, chociaż nie odczuwa potrzeby czy pociągu do seksu penetrowanego z innym panem. Stymulacja analna i pobudzenie punkt P jest bardzo ekscytujące niezależnie od orientacji seksualnej. Jest też zdrowe i korzystnie wpływa na samą prostatę.
Drugim wyróżnikiem wibratorów analnych jest często osłonka przy rękojeści, nie pozwalająca wejść wibratorowi zbyt głęboko.

Analne zabawki wibrujące

Nie oznacza to, że jesteśmy skazani na wibrator analny – w odpowiednich okolicznościach można korzystać także z klasycznych modeli. Byle nie były małe i pozwalały na stabilny, mocny chwyt dłonią własną czy osoby partnerującej. Całkowite wsunięcie się wibratora jest bardzo łatwe i bardzo kłopotliwe. Wystarczy przy tym popatrzeć na budowę innych analnych zabawek wibrujących. Korki analne, masażery prostaty, łańcuszki kulek analnych – wszystkie posiadają zabezpieczenie nie pozwalające wejść akcesorium zbyt głęboko.
O czym jeszcze pamiętać wybierając używając wibratora analnego? Że najlepiej spisują się modele wykonane z silikonu, który nie chłonie zapachów i nie jest porowaty, co ogranicza możliwość namnażania się bakterii na powierzchni. Wibratory żelowe są niezalecane, a niektóre sklepy erotyczne wręcz całkowicie wycofały je z oferty. Oczywiście do sex zabawek z silikonu stosujemy wodne żele nawilżające, dzięki którym poślizg będzie odpowiednio duży, nie uszkodzą powierzchni akcesoriów i pozwolą też cieszyć się większą przyjemnością ze stymulacji analnej.