You are currently viewing Oto najlepsze pozycje seksualne, w których warto być dla niej! Dowiedz się, jak zadowolić kobietę

Oto najlepsze pozycje seksualne, w których warto być dla niej! Dowiedz się, jak zadowolić kobietę

W każdym poradniku dotyczącym życia erotycznego można znaleźć wiele pozycji seksualnych. Nie wszystkie są równie skuteczne w sprawianiu przyjemności kobietom. Niektóre z tych pozycji są trudne do wykonania bez pomocy jogi i gimnastyki. Mimo bogactwa pozycji seksualnych, opisanych między innymi w Kamasutrze, okazuje się, że najlepsze pozycje dla kobiet to niekoniecznie te najbardziej efektowne.

Jakie są najpopularniejsze pozycje dla kobiet?

Wszystko zależy od rodzaju stymulacji i tego, jakie doznania najbardziej je interesują. Do najbardziej erogennych części ciała kobiety należą łechtaczka i punkt G, a także przedsionek pochwy, wnętrze pochwy oraz łechtaczka. Każdy z tych obszarów może być stymulowany w zależności od pozycji seksualnej. Jest jednak mało prawdopodobne, że będziesz w stanie zadbać o nie wszystkie. Łatwiej jest uprawiać seks z partnerem, jeśli używasz akcesoriów erotycznych. Możesz również użyć wibratorów dla par, które są wystarczająco cienkie, aby wygodnie nosić podczas penetracji. Te wibratory zwiększają przyjemność poprzez stymulację punktu G i łechtaczki, jednocześnie pozwalając partnerowi na bardziej tradycyjny stosunek.

Najbardziej preferowane pozycje seksualne dla kobiet są nie tylko fizyczne, ale także psychologiczne. Niektóre kobiety wybierają kontakt wzrokowy lub dominację nad pozycją partnera jako swoją ulubioną.

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych pozycji dla kobiet w oparciu o preferowaną przez nie stymulację i efekt, który chcą osiągnąć.

Pozycja klasyczna, misjonarska

Klasyczna pozycja misjonarska to najbardziej znana i popularna pozycja dla kobiet. Kobieta leży na plecach, natomiast mężczyzna unosi się nad nią, rzadziej leży, i nadaje rytm penetracji.

Jest to pozycja znana, ale nie powszechnie stosowana. Jednak większość kobiet uważa ją za swoją ulubioną. Zaletą tej pozycji jest zachowanie intymności – oboje partnerzy widzą się przez cały czas i mogą nawet całować się lub obserwować reakcje drugiej osoby. Aby było przyjemniej, kobieta może unieść biodra i umieścić pod nimi poduszkę. Pozwala to na głębszą penetrację ciała partnera i mocniejsze ruchy.

Pozycja łechtaczkowa jest ulubioną przez kobiety

Najbardziej erogennym obszarem na skórze kobiety jest jej łechtaczka. Stymuluje się ją podczas gry wstępnej, a nie poprzez penetrację. Kobiety, które wymagają stymulacji łechtaczki do orgazmu lub po prostu jej pragną, wskazują preferowane pozycje seksualne.

Jest to również znana pozycja na łyżeczkę. Kobieta leży na plecach, a mężczyzna wsuwa w nią rękę. Partnerzy mogą tu również odczuwać bliskość, mimo że nie widzą się tak wyraźnie, jak w pozycji misjonarskiej. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta mogą dotrzeć do łechtaczki za pomocą swoich rąk lub przy użyciu wibratora. Pozycja ta może z łatwością doprowadzić kobietę do orgazmu.

Najlepsze pozycje dla kobiet – punkt G

Punkt G znajdziesz w górnej części pochwy, zaledwie kilka centymetrów od jej wejścia. Konieczne jest jego stymulowanie za pomocą odpowiednich akcesoriów do właściwej pozycji seksualnej. Nie jest to możliwe w każdej pozycji.

Wspomniana wcześniej łyżeczka jest jedną z najskuteczniejszych pozycji dla kobiet, które chcą doświadczyć stymulacji punktu G. Inną opcją jest pozycja na pieska z tyłu. Polega ona na wypchnięciu pośladków do góry, podparciu tułowia ramionami lub ułożeniu na materacu. Pozycja ta pozwala mężczyźnie na wykonywanie mocnych pchnięć, które wnikają w skórę i stymulują punkt G. Pozycja ta ma tę wadę, że kobieta nie jest w stanie reagować na ruchy partnera. To on kontroluje tempo i rytm penetracji.

Dominacja – pozycje seksualne dla kobiet

W pozycji na pieska dominuje mężczyzna, ale możliwe jest odwrócenie ról. Kobiety, które pozwalają sobie na dominację w seksie, mają tę przewagę, że mogą wybrać tempo i rodzaj stosunku, który najbardziej im odpowiada. Mogą też kontrolować głębokość penetracji. Kobiety nie wszystkie preferują głęboką penetrację, którą lubią mężczyźni. Nie jest konieczne, aby kobiety miały pełną penetrację lub dużego penisa. Pochwa jest najbardziej unerwiona.

Kobiety, które pragną być dominujące, najbardziej lubią pozycję na jeźdźca. Polega ona na tym, że kobieta jeździ na plecach mężczyzny i uniemożliwia mu ruchy. O szybkości i głębokości ruchów decyduje częściowo kobieta. Kobieta może również zdecydować się na stymulację piersi lub łechtaczki przez partnera. Pozycja siedząca jest podobna do pozycji sat, gdzie oboje siedzą na sobie, przy czym kobieta na swoim mężczyźnie. Pozycja ta pozwala na kontrolę nad głębokością i szybkością w penetracji. Daje też obojgu partnerom możliwość stymulacji piersi. Kochankowie mogą utrzymywać bliskość wzrokową i wymieniać pocałunki, jeśli ona jest usadowiona przodem.

Jak widać, nie trzeba szukać najtrudniejszej pozycji z Kama Sutry, aby doprowadzić kobietę do orgazmu. Ważne jest, aby wybrać odpowiednią dla swojej partnerki w oparciu o jej preferencje.