You are currently viewing Odkryj przyjemności seksu oralnego

Odkryj przyjemności seksu oralnego

Seks można uprawiać na różne sposoby i wcale niekoniecznie musi się on wiązać z penetracją. Ba, nawet nie dla każdego seks penetrowany będzie tym ulubionym, dającym najwięcej przyjemności czy najłatwiej prowadzonym do orgazmu. Na pewno jednak w rankingach ulubionych aktywności na czele spotkamy seks oralny.

Jak wprowadzić seks oralny do życia erotycznego?

Chociaż większość par uprawiających seks oralny bardzo go sobie chwali, to jednak nie wszystkie się na niego decydują i nie wszystkie robią to tak, by obie strony miały z tego przyjemność. Tymczasem w życiu seksualnym ważne jest eksperymentowanie i odkrywanie nowych doznań, co pozwala na rozwijanie więzi z partnerem oraz lepsze zrozumienie swojego ciała i jego potrzeb. Seks oralny może być jednym z tych eksperymentów, który odświeży wasze życie intymne. Najważniejsze jest porozumienie i zgoda obu stron. Musicie otwarcie rozmawiać o swoich pragnieniach i potrzebach, z szacunkiem dla granic i komfortu psychicznego każdej osoby. Seks oralny uważany jest przez część par za przeżycie wymagające dużo większej bliższości i biegłości niż klasyczny seks penetrowany. Wprowadzenie seksu oralnego do gry wstępnej może uczynić waszą bliskość jeszcze bardziej ekscytującą i intymną. Eksplorujcie swoje ciała, używając pieszczot ustami, językiem, wargami czy nawet zębami – to wszystko sprawia, że przyjemności seksu oralnego narastają naprawdę mocno. Może on bez problemu być elementem gry wstępnej, ale także pełnoprawnym stosunkiem.

O czym nie można zapomnieć podczas seksu oralnego?

Jest kilka ważnych kwestii, które wypada wziąć pod uwagę, jeśli chcecie, by seks oralny stał się dosłowną kopalnią przyjemności. O komunikacji już wspomnieliśmy – ważna jest przed samym seksem, ale i w czasie jego trwania. Mówienie o tym, co się odczuwa, czego się chce, a co nie sprawia przyjemności, jest ważne dla obopólnej satysfakcji.
Higiena to z kolei kwestia, które wpływa na estetykę samego seksu, ale i na doznania osoby pasywnej. Nie musimy chyba przypominać, że strona aktywna powinna wcześniej wziąć prysznic, być czysta i zadbana. Nie musi to oznaczać np. golenia miejsc intymnych, to już kwestia indywidualnych ustaleń i preferencji. Świeży zapach i smak będą jednak dla większości absolutnym must have. Co ciekawe, używając kosmetyków zapachowych do seksu oralnego, jadalnych żeli nawilżających czy prezerwatyw smakowych możemy na tę część doznań mieć znaczny wpływ. Drogeria erotyczna to miejsce gdzie znajdziesz szeroki wybór lubrykantów i prezerwatyw.
Na technikę jednak wpłynąć nie da się inaczej niż treningiem… Częściowo można nauczyć się teorii z filmów edukacyjnych (nie oznacza to byle porno), artykułów, czytając opinie kobiet i mężczyzn na temat ulubionych sposób pieszczot. W przypadku fellatio można ćwiczyć także z dildo, jednak dopiero seks oralny z osobą partnerującą jest w stanie nauczyć nas „prawidłowej” techniki. Ta przecież też nie jest jednoznaczna, bo zależy od dnia, nastroju, preferencji, tego, czy chcemy rozpalić i podniecić, czy przynieść orgazm… I tu też ponownie pojawia się ważna rola komunikacji, która pozwala nasze umiejętności odpowiednie ukierunkować.