You are currently viewing Co to jest wibrator i do czego służy?
Co to jest wibrator i do czego służy?

Co to jest wibrator i do czego służy?

Wibrator to erotyczna zabawka, która służy niesieniu przyjemności, dobrej zabawie, a także pomaga w osiągnięciu orgazmu. Wibratory to jedne z najbardziej lubianych i najczęściej kupowanych przez kobiety akcesoriów erotycznych. Dostępne są w wielu wzorach i rozmiarach, i chociaż wszystkie służą przyjemności, to jednak różnią się sposobem, w jaki ją dostarczają.

Krótka historia wibratora

Chociaż może być w to trudno uwierzyć, to pierwszy wibrator powstał niemal 150 lat temu. Na początku wibratory były używane nie tyle przez kobiety, ile na kobietach. Ówczesna medycyna i seksuologia stały na stanowisku, że kobiety są niezaspokojone seksualnie, a przez to cierpią na histerię. Choroba ta, co dość oczywiste, nie znajduje podstaw w obecnej wiedzy naukowej. Wtedy jednak było to stanowisko dość powszechne. Kobiety „cierpiące” na histerię były więc poddawane działaniu wibratora, co miało prowadzić do orgazmu i uspokojenia emocji. Podobne do dzisiejszych wibratory pojawiły się dopiero około 50 lat temu. Miały obły kształt, zasilane były bateriami i pracowały w jednym programie, z regulowaną prędkością. Taki rodzaj wibratorów do dzisiaj nazywa się „klasycznymi” i nadal są popularne i lubiane przez kobiety, choć programów i możliwości mają dużo więcej, niż przed laty, a przez to i sama zabawa z wibratorem daje więcej przyjemności niż kiedyś.

Budowa i praca wibratora

Patrząc od strony technicznej, co to jest wibrator? To urządzenie, mające służyć przyjemności kobiety, czasem też mężczyzny czy pary, wytwarzające drgania – czyli wibracje. Częścią wspólną budowy każdego wibratora jest silnik. Akcesoria erotyczne, które nie są napędzane silnikami, a też służą do penetracji, noszą nazwę dildo. I one również są lubiane przez kobiety, przez niektóre nawet bardziej niż wibratory.

Wibrator wyposażony jest minimum w jeden silnik i pracuje w minimum jednej prędkości. Jednak takie możliwości mają zazwyczaj proste wibratory albo małe modele, tak zwane bullet. One właśnie z racji swoich rozmiarów mają proste silniki o niezbyt dużych możliwościach i sprawdzają się bardziej do stymulacji łechtaczki niż do penetracji. W większych wibratorach czasem stosuje się nie tylko jeden, ale dwa albo nawet trzy silniczki. Szczególnie jeśli są to tzw. króliczki, rodzaje wibratorów posiadający osobno sterowany masażer łechtaczki. Użycie więcej niż jednego silnika pozwala na zapewnienie mocniejszych i wyraźniejszych wibracji i wywołanie ich w najbardziej newralgicznych miejscach – np. właśnie na łechtaczce czy w punkcie G.

Bardziej rozbudowane wibratory posiadają od kilku do kilkudziesięciu ustawień, różniących się sposobem pracy, intensywnością wibracji. Dzięki płynnej regulacji prędkości pozwalają też na dopasowanie sposobu pracy do indywidualnych preferencji, bo nie każda kobieta i nie zawsze lubi taką samą prędkość czy moc wibracji.

Najnowocześniejsze rodzaje wibratorów są zaś zupełnie nieskrępowane ilością oferowanych programów. Są to wibratory sterowane za pomocą aplikacji na telefon, gdzie programy można konstruować dowolnie i w dowolnych ilościach, a także dzielić się nimi czy pobierać od innych użytkowników.

Przeważająca większość wibratorów wytwarza, zgodnie ze swoją nazwą, wibracje. Nie wszystkie jednak, bo część tych akcesoriów erotycznych może także pulsować, poruszać się w tył i w przód, obracać końcówkę albo część trzonu, mieć wbudowywany masażer łechtaczki albo nawet posiadać dwie końcówki do podwójnej stymulacji analno – waginalnej.

Wibratory dla kobiet, par, mężczyzn

Wibratory są bardzo uniwersalnymi akcesoriami erotycznymi, które mogą być używane na wiele sposobów. Wbrew ogólnej definicji nie są przeznaczone wyłącznie dla kobiet, chociaż to one sięgają po nie najczęściej i mają z nich najwięcej przyjemności.

Do czego służy wibrator, prócz oczywiście penetracji? Mogą być używane także do stymulacji łechtaczki. To miejsce jest najbardziej wrażliwym obszarem na ciele kobiety, dla większości z nich zresztą właśnie taka stymulacja jest najczęstszym sposobem na orgazm. Wibrator z powodzeniem może być używany do takich właśnie pieszczot, przed jego wprowadzeniem do waginy. Skuteczniejsze w tym zakresie są masażery albo stymulatory bezdotykowe, ale wibratory również spisują się bardzo dobrze. Szczególnie ten rodzaj wibratorów, który ma osobną wypustkę czy końcówkę właśnie do stymulacji łechtaczki (króliczki).

Jedne z najpopularniejszych wibratorów dla kobiet, to właśnie te wspomniane króliczki, ze względu na swoją możliwość pobudzenia jednocześnie łechtaczki i waginy.

Bardzo popularne są też wibratory do punktu G. Nie muszą być duże, bo miejsce to położone jest stosunkowo płytko, a dzięki swojemu anatomicznemu kształtowi stymulują punkt G bardzo intensywnie.

Klasyczne modele, o obłym kształcie cygara, niezmiennym od dziesiątek lat, również są chętnie kupowane ze względu na swoją uniwersalność i możliwość swobodnej stymulacji łechtaczki, waginalnej i analnej.

Ciekawym rozwiązaniem są tak zwane wibratory dla par. Pozwalają one na noszenie w czasie stosunku i łączą penetrację punktu G, łechtaczki i waginalną.

Wibratory dla mężczyzn skupiają się, co oczywiste, na stymulacji analnej oraz prostaty. Jest ona zwana męskim punktem G, a jej pobudzenie potrafi przynieść silny orgazm o obfitej ejakulacji.

Do czego służy wibrator?

Reasumując – wibrator służy do niesienia przyjemności. A to odbywać może się poprzez stymulację:

  • waginalną, jak w przypadku większości wibratorów dostępnych na rynku,

  • łechtaczkową, w przypadku mini wibratorów bullet i wibratorów łechtaczkowych,

  • punktu G, używając modeli o specyficznie wygiętej końcówce,

  • waginalną i łechtaczkową jednocześnie, w przypadku używania króliczków, wibratorów dla kobiet lubiących pobudzenie dwóch stref erogennych w tym samym czasie,

  • analną, do czego można wykorzystać większość wibratorów, o ile pozwala na to ich rozmiar. Chociaż lepsze będzie użycie specjalnego rodzaju wibratora analnego czy też korka lub masażera prostaty.

Gdzie kupić dobry wibrator? na to pytanie odpowiada nasz inny artykuł.