You are currently viewing Ile kosztuje wibrator?
Ile kosztuje wibrator?

Ile kosztuje wibrator?

Decyzję o korzystaniu z wibratora czy też innych akcesoriów erotycznych podejmuje coraz więcej kobiet i par. Podczas wyboru idealnego dla siebie modelu kierować mogą się różnymi kryteriami. W grę na pewno wchodzi wielkość, sposób pracy, oferowane opcje, ilość programów czy materiał. Od nich zależy nie tylko skuteczność pracy, ale także cena wibratora. Ta może być bardzo różna. Ceny wibratorów zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, a sięgają do kilkuset, a nawet jeszcze więcej. Od czego może zależeć ta kwota?

Wibrator – cena i możliwości?

Najprostsze modele wibratorów oferują zazwyczaj kilka albo nawet jeden tryb pracy o regulowanej prędkości. Tego typu akcesoria były popularne kilkanaście lat temu, jednak od tego czasu rynek mocno poszedł do przodu, a możliwości znacznie się zwiększyły. W zaawansowanych modelach wibratorów programów może być kilkanaście albo nawet kilkadziesiąt. Takie możliwości pozwalają na najlepsze dopasowanie do preferencji kobiety, ale też wpływają na to, jaka jest cena wibratora. Oczywiste jest, że im wibrator bardziej rozbudowany pod względem możliwości, tym większy wydatek, z którym należy się liczyć. Jest to inwestycja we własną przyjemność, warto więc poświęcić trochę większą kwotę, by móc cieszyć się dużo większymi możliwościami. Nie patrzeć wyłącznie na to, ile kosztuje wibrator, ale też co za tę cenę oferuje.

Na koszt wibratora wpływa też rodzaj materiału. Obecnie najczęściej stosowanym pokryciem wibratorów jest silikon. Jest to materiał bardzo przyjemny dotyku, gładki, miękki. Jest też łatwy do utrzymania w higienie – nie posiada porów, więc zanieczyszczenia nie wnikają w niego, a do umycia wystarczy w zasadzie woda z delikatnym mydłem. Jednak silikon też może od siebie się różnić – może być „zwykły”, a może być klasy medycznej czy platinum, co też wpływa na to, ile kosztuje wibrator. Wibratory wykonane z takiego silikonu są droższe, ale charakteryzuje się on większą czystością i przyjaznością dla ciała.

Dużo rzadziej stosowanym materiałem jest plastik ABS. On także jest gładki, ale twardy w dotyku, co nie dla każdego będzie przyjemne. Ceny wibratorów z plastiku są niższe, ale nie zawsze będzie to rekompensowała tę niedogodność. Nie oznacza to jednak, że jest to materiał zupełnie odradzany – plastik mniej tłumi drgania niż silikon, więc siła ich wibracji jest wyraźniej odczuwana.

Kolejnym z materiałów wpływających na cenę wibratora jest tzw. cyberskóra. Sztuczne tworzywo, przypominające w dotyku prawdziwe ciało. Miękkie, delikatne, bardzo realistyczne, zwłaszcza jeśli wibrator przybiera kształt penisa. Ceny wibratorów z dobrej jakości cyberskóry mogą być wyższe niż podobnych modeli z silikonu.

Ostatnim z najczęściej wykorzystywanych do produkcji wibratorów materiałów jest tworzywo żelowe. Ceny wibratorów żelowych są niskie, ale oznaczają również mniejszy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Żel jest porowaty, łatwy do zabrudzenia, trzeba starannie myć go przed użyciem i po użyciu, najlepiej środkiem dezynfekującym do akcesoriów erotycznych. Odczucia podczas korzystania z takiego wibratora też są zazwyczaj wyraźnie gorsze, niż w przypadku modeli silikonowych, więc niższa cena wibratora raczej nie powinna być zachętą do kupna.

Marka producenta również wpływa na ceny wibratorów, podobnie jak dzieje się to w przypadku innych towarów. Patrząc realnie na możliwości, jakie oferuje wibrator, cena produktów markowych może być kilka razy wyższa, niż mniej znanych firm. Przy porównywalnej jakości i funkcjonalności.

Wibrator – jaka cena?

Zazwyczaj cena wibratora mieści się w przedziale od około 50 do około 300 zł. Można oczywiście znaleźć modele droższe. Zwłaszcza w przypadku najbardziej znanych producentów wibratorów, cena może być 2-3 razy wyższa.

Wibratory za około 50-100 zł to w większości modele podstawowe. Oferują kilka programów pracy, czasem kilkanaście. Często są to tzw. wibratory klasyczne, posiadające niezbyt duże rozmiary, o kształcie zbliżonym do cygara albo wzorowanym na penisie. Z powodzeniem mogą być kupowane przez osoby szukające pierwszego wibratora i dopiero chcące określić swoje preferencje.

Cena wibratora w granicy 100-150 zł oznacza już dużo większe jego możliwości. Na przykład nie tylko opcję wyboru programu, ale też sterowania jego intensywnością albo akumulator ładowany przez USB. W tej cenie można dostać już także wibratory wielofunkcyjne króliczki, czyli posiadające osobną końcówkę do stymulacji łechtaczki.

Ceny wibratorów oferujących najwięcej opcji to ok. 150-300 zł. Są chętnie wybierane przez osoby mające sprecyzowane zdanie, wiedzące czego szukają. Taka kwota wystarczy na zakup dobrego wibratora króliczka, na modele posiadające opcję podgrzewania albo sterowania za pomocą aplikacji.

Powyżej kwoty 300 zł posiadają jeszcze bardziej rozbudowane opcje i jeszcze lepsze materiały lub też bardziej znaną markę, za którą trzeba dopłacić. Nie ma tu jednoznacznej reguły, ale dla przeważającej większości kobiet najbardziej przystępne są ceny wibratorów ok. 150-300 zł, które oferują bardzo dobry stosunek jakości/cena.

Wibratory w tej cenie potrafią zaspokoić nawet wymagające gusta. Łączą bowiem wysokiej klasy materiały z przemyślanym designem i dużymi możliwościami. O tym jak i gdzie kupić wibrator już pisaliśmy.

Najdroższy wibrator?

Rzadko który wibrator dostępny w sex-shopie przekracza cenę 1000 złotych. Taka kwota oznacza znaną, światową markę, elegancki design, często zdobienie metalem szlachetnym czy kryształkami Swarovskiego. Nie jest to górny pułap ceny wibratora.

Ile kosztuje wibrator z naprawdę górnej, górnej półki? Najdroższe wibratory to modele designerskie, produkowane w jednej albo kilku sztukach na cały świat. Wykonane z metali szlachetnych jak złoto czy platyna. Pokryte drogocennymi kamieniami – diamentami, rubinami, perłami. Przykładowo model The Pearl Royale powstał w 3 egzemplarzach, a każdy z nich wyceniono na milion dolarów. Te ceny wibratorów powalają, ale high class ma swoje wymagania.

Podejrzanie tanie wibratory — opinie

Co prawda tanie wibratory nie zawsze muszą być gorsze, niż ich droższe odpowiedniki, ale jednak określony pułap poziomu trzeba zachować. Poniżej pewnej ceny trudno spodziewać się jakości, bezpieczeństwa, stosownych certyfikatów, używania materiałów przyjaznych ciału.

Takie tanie wibratory dostępne są m.in. na AliExpress, a także oferowane przez niektórych sprzedawców na Allegro. Popularne w nich jest używanie materiałów żelowych, czego nie stosuje chyba żaden markowy producent, a także nie oferuje część sex-shopów w Polsce. Czytając komentarze, można się przekonać, że wibratory opinie na temat siły wibracji, jakości materiału i sprawności działania zbierają niekoniecznie pozytywne. Dodatkowo sprzedawców na AliExpress nie wiążą europejskie normy jakościowe, bezpieczeństwa czy higieniczne. Często te wibratory trafiają do sprzedaży w kraju w cenie dosłownie kilkunastu złotych, podczas gdy markowy towar analogicznej jakości kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ta różnica ceny jest też najczęściej różnicą jakości. Kupując wibrator, cena którego jest bardzo niska, możemy dostać tylko namiastkę prawdziwego gadżetu erotycznego i prawdziwej przyjemności.

Czy u was też pojawia się pytanie „jaki wibrator wybrać„? Odpowiadamy na nie na naszym blogu.