You are currently viewing Marzenia i fantazje erotyczne
Marzenia i fantazje erotyczne

Marzenia i fantazje erotyczne

Pojawiające się u kobiet i mężczyzn marzenia i fantazje erotyczne, są wytworem ich bogatej wyobraźni i potrzeb seksualnych. Myśli te wpływają na wzrost podniecenia, większą ochotę na zbliżenie, jak również mogą wzbogacać miłosne uniesienia. Dzięki nim seks może być bardziej urozmaicony i satysfakcjonujący dla obojga partnerów.

Fantazje erotyczne utożsamiane są z pragnieniami, dotyczącymi sfery seksualnej. Myśli te i wyobrażenia dotyczą, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Mogą być tworzone we śnie lub na jawie. Marzenia i fantazje seksualne, to zagadnienie poruszane nie tylko w literaturze, traktującej o seksualności człowieka, ale również w sztukach plastycznych. Niektóre obrazy, ryciny, czy malowidła znanych twórców, przedstawiają postaci, snujące wizje na temat sposobu, miejsca, czy osoby, związanych z intymnymi zbliżeniami. Według seksuologów, badających wpływ marzeń i fantazji erotycznych na życie seksualne przeciętnej osoby, myśli dotyczące tej sfery, mają istotny wpływ na jej jakość. Mogą one pojawiać się w trakcie masturbacji lub też ją poprzedzać, jak również występować w czasie współżycia seksualnego z partnerem w celu szybszego osiągnięcia orgazmu. Czynnikiem, który powoduje pojawienie się, takiego zjawiska jak marzenia i fantazje erotyczne, może być skojarzenie, intymne przeżycie z przeszłości, zdjęcie, niedawno obejrzany film, a także akt, czy pismo dla dorosłych.

Marzenia erotyczne – jaki wpływ mają na psychikę?

Wiele osób zastanawia się, kogo dotyczą fantazje i marzenia erotyczne. Występowanie tego typu myśli dotyczy sporej części populacji. Podświadome, często powtarzające się pragnienia erotyczne tworzą, zarówno osoby otwarte i bezpruderyjne, jak i zamknięte w sobie, o naturze introwertycznej, często zakompleksione. Dzięki temu dochodzi do urzeczywistnienia podświadomych pragnień i realizacji ich na jawie. Osoby, które zawstydza fantazjowanie o seksie, często nie decydują się lub nie mają sposobności na to, aby doświadczyć ich, zarówno w pojedynkę, jak i z partnerem. Może to prowadzić do rosnącej frustracji, jak i pojawienia się pewnych zahamowań w sferze seksualnej tych osób. Fantazje i marzenia erotyczne mogą przybierać różne formy. Wiele osób podświadomie pragnie doświadczyć doznań erotycznych, które urozmaicą ich dotychczasowe współżycie seksualne (przeczytaj też o Pomysłach na grę wstępną). Może to być uprawianie miłości fizycznej w miejscach publicznych, wykorzystanie gadżetów erotycznych, jak również wybór nietypowej pozycji w trakcie uprawiania seksu. Niektóre osoby urzeczywistniają swoje marzenia i fantazje erotyczne, wprowadzając do swojej sypialni różnego rodzaju akcesoria erotyczne (Które? Odpowie artykuł Jaki wibrator wybrać?), jak również odgrywając scenki, do których wykorzystują oni przebrania.

Fantazje erotyczne kobiet i mężczyzn

Marzenia i fantazje erotyczne znacznie różnią się od siebie, w zależności od płci osoby, która je tworzy. Przedstawicielki płci żeńskiej szczegółowo dopracowują swoje fantazje seksualne, skupiając się głównie na doznaniach wzrokowych, słuchowych, a nawet zapachowych. Warto podkreślić w tym miejscu, że seksualne fantazje kobiet, mogą polegać na odbyciu stosunku w romantycznym lub egzotycznym miejscu, jak również dotyczyć przeżycia miłosnego uniesienia z osobą sławną, nieosiągalną lub zajętą. Wiele kobiet deklaruje, iż mimo że nie należą do osób biseksualnych, to fantazjują o trójkątach miłosnych, w których pojawiają się przedstawiciele obu płci. W przypadku mężczyzn fantazje i marzenia erotyczne, zorientowane są w większości przypadków na zaspokojenie seksualne w postaci stosunków płciowych. Wielu panów marzy o seksie oralnym z wybraną osobą, jak również o wcieleniu się w dominatora lub niewolnika (w tym w ramach peggingu), a także obserwatora innych osób uprawiających seks. Mężczyźni, którzy mają trudności ze zdobyciem partnerki, dużo częściej fantazjują o seksie z osobą nieosiągalną – gwiazdą kina, modelką, niezainteresowaną nimi koleżanką z pracy, czy nieznaną kobietą z sąsiedztwa. Fantazje i marzenia erotyczne mężczyzn, mogą być także zorientowane na relację, w której dominuje seks analny lub przemoc.
Marzenia i fantazje seksualne dotyczą przedstawicieli obu płci. Myśli te mogą wpływać na seksualność danego człowieka, jak również pozostać jedynie w sferze podświadomych, nigdy nie zrealizowanych pragnień.

Jeśli zdecydujecie się wprowadzić do sypialni akcesoria erotyczne, polecamy artykuł Zabawa z wibratorem.