You are currently viewing Pomysły na grę wstępną
Pomysły na grę wstępną

Pomysły na grę wstępną

Gra wstępna to prolog aktu miłosnego. Może rozpocząć się na długo przed samym zbliżeniem i znacząco wpłynąć na relacje między partnerami, a także przebieg dalszej części aktywności seksualnej. Jaka jest jej waga, ile powinna trwać i jak można podnieść jej atrakcyjność? Bywa pomijana, lekceważona lub traktowana jako „rozgrzewka” przed seksem, ale zaniedbanie tej części relacji erotycznych jest jak pominięcie etapów wysmakowanej uczty – wciąż można się nasycić, ale bez odpowiedniej celebracji jej jakość znacząco spada. Poznajcie pomysły na udaną grę wstępną, rozsmakujcie się nią…

Ile powinna trwać gra wstępna i kiedy się zaczyna?

Jeśli myślicie, że gra wstępna zaczyna się na chwilę przed samym seksem i jest tylko sposobem na pobudzenie przed stosunkiem to dobrze, że tu trafiliście. Mam nadzieję, że za chwilę zmienicie zdanie, a po wypróbowaniu porad zawartych w artykule, ta część zbliżenia będzie dla Was tak samo ważna, jak każdy inny jego etap. Przyglądając się bliżej temu elementowi aktu, można dostrzec, że to nie tylko przedsmak, a sposób na czerpanie przyjemności, sztuka uwodzenia, erotyczna gra prowadzona przez kochanków. Nawet jeśli nie doprowadzi do współżycia, będzie obfitowała w zmysłowość, sensualność, wzbogacając pożycie intymne i zaciskając sekretną więź między partnerami.
Dobra gra wstępna nie odbywa się z zegarkiem na ręce. Istnieją badania podające czas potrzebny na wywołanie pożądania u mężczyzn i u kobiet, i niestety nie jest on spójny. Skoro według statystyk panowie potrzebują niecałych trzech minut, a panie muszą się „rozkręcać” o 10 minut dłużej, gdzie znaleźć złoty środek, by nie zaliczyć falstartu? Jak się wpasować? Może kobieta powinna zacząć sama, a po ustalonym czasie zaprosić do igraszek mężczyznę? Nic z tych rzeczy! Najlepsza gra wstępna rozpoczyna się na długo przed tym, nim znajdziecie się w alkowie. To cały system flirtu, uwodzenia, sugestii, które podkręcają między Wami temperaturę, pobudzają fantazję (przeczytaj też: Marzenia i fantazje erotyczne, pozwalają zaplanować wieczór i rozbudzić apetyt. Może zacząć się już kilka godzin wcześniej od sms-owego flirtu, zostawionych rankiem kajdanek przyczepionych do ramy łóżka wraz z niewybrednym liścikiem, albo od zamówienia paczki z seksowną bielizną lub erotycznymi akcesoriami ze sklepu erotino.pl . Ile powinna trwać gra wstępna? Tyle, ile macie na to ochotę!

Otwartym na eksperymenty proponujemy także przeczytanie wpisu Mężczyzna i wibrator. Panowie również mogą użyć go na sobie!

Gra wstępna, pomysły i inspiracje

Samo pojęcie „gra wstępna” obniża jej wartość. Proces rozbudzania pożądania, budowanie napięcia, wyrafinowane zabawy i pieszczoty, same w sobie są przyjemne. Stosunek rozładowuje wzbierające podniecenie, ale zanim do niego dojdzie, można czerpać z całej gamy  doznań. Seks to nie tylko penetracja!
Zacznijcie od kolacji. Jeśli będzie w miejscu publicznym, zróbcie coś nietypowego. Może warto zaproponować partnerce włożenie kulek gejszy? Przy każdym ruchu będzie czuła je w sobie, a Ty mając świadomość, że się tam znajdują, jak najszybciej będziesz chciał znaleźć się z nią sam na sam. Samo muśnięcie dłonią koronkowych pończoch może przyspieszyć puls, a więc warto też zadbać o seksowną bieliznę, by zbudować nastój. Jeżeli zostaniecie w domu, posiłek nie musi przyjmować standardowej formy. Możecie karmić siebie nawzajem, kosztować afrodyzjaków. Jedzenie rękoma, ssanie palców, zlizywanie słodkich kremów ze swoich ciał z pewnością urozmaicą wspólne chwile.
Ubrudziliście się podczas konsumpcji? Pora przenieść się do łazienki, kąpiel, masaż zmysłowym olejkiem, a może mały pokaz zabawy? Pieść swoje ciało i pozwól, by Twój partner Ciebie oglądał. Mokre, śliskie od żelu ciało w łagodnym świetle świec przy zmysłowej muzyce, będzie zaproszeniem do dalszej zabawy.

Zasady na grę wstępną

Sposoby na grę wstępną są nieograniczone, zależą od Waszej kreatywności, preferencji i oczekiwań. Czy istnieją jakieś zasady? Tak! Idealna gra wstępna to taka, kiedy nie dopuszczacie do pełniej penetracji, tym zajmiecie się później. Teraz czas, by zmysły szalały podczas pieszczot stref erogennych. Rozmaite gadżety erotyczne mogą pomóc skierować Waszą inwencję na dobre tory. Przeczytaj nasze wskazówki Jaki wibrator wybrać.