You are currently viewing Jaki wibrator wybrać?
Jaki wibrator wybrać?

Jaki wibrator wybrać?

Gadżety erotyczne coraz częściej goszczą w naszych sypialniach. Nie sposób się temu dziwić – w końcu sprawiają masę przyjemności, a ich użycie może być świetnym sposobem zarówno na rozpalenie związku, jak i na wyborną zabawę solo. Stąd też wiele kobiet, a także sporo mężczyzn szukających prezentu dla partnerki, zastanawia się, jaki wibrator kupić. Czego w nim szukać, na co zwracać uwagę? Jaki będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę i pozwoli przeżyć przyjemne chwile? Odpowiedź nie jest łatwa, bo polecany wibrator może być różny, w zależności od tego, czego tak naprawdę w nim poszukujecie.

Jaki wibrator będzie najlepszy dla mnie?

No właśnie – to jest pierwsze pytanie, które należy sobie postawić, zastawiając się jaki wybrać wibrator. Nie każdy ma te same preferencje co do rozmiaru, ulubionego sposobu stymulacji czy też nawet – co również nie jest zupełnie bez znaczenia – co do koloru.

Gdyby zapytać użytkowniczki tych akcesoriów erotycznych, jakie wibrator polecacie, to odpowiedzi na pewno byłoby wiele… Spróbujmy więc podsumować kilka rzeczy, które warto wiedzieć, a sami/same zadecydujecie jaki wibrator wybrać i który będzie dla was najlepszy i da najwięcej przyjemnych wrażeń podczas używania go (W tym artykule podpowiadamy Jak używać wibratora).

Na pewno duże znaczenie ma to, czy już używałyście wibratora, bo inne preferencje może mieć kobieta sięgająca pierwszy raz po takie akcesoria, a inne szukająca kolejnego gadżetu, który dopełni albo rozszerzy możliwości już posiadanego wibratora. Jaki wibrator wybrać dla osób początkujących staramy się odpowiedzieć w artykule Twój pierwszy wibrator, natomiast przed kobietami bardziej obeznanymi z tematem stoją dużo szersze możliwości. Nie tylko jeśli chodzi o możliwości, ale także o rozmiary. Prościej jest przecież mieć jakieś porównanie, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki wibrator najlepszy będzie w danym przypadku. Czy może trochę dłuższy albo szerszy? A może zupełnie odwrotnie i polecić wibrator powinniśmy mniejszy, bardziej kompaktowy? Co wcale przecież nie musi oznaczać, że ma mniejsze możliwości czy moc. Nowoczesne wibratory są naprawdę sprawne i nawet mały potrafi bardzo dobrze sprawować się w czasie gry wstępnej czy też używany w pojedynkę. Punktem odniesienia może być rzecz jasna także doświadczenie z partnerem, wszak dla wielu kobiet najlepszy wibrator to ten przypominający członka zarówno rozmiarami, jak i swoim wyglądem. Jeśli nie macie pewności co do rozmiaru, to na pewno nie na co przesadzać. Lepiej stojąc przed dylematem jak wybrać wibrator, zdecydować się na model trochę mniejszy niż przesadnie duży. Pozwoli to na bardziej komfortową zabawę i więcej przyjemności podczas jego używania.

Rozmiar na pewno będzie jednym z decydujących czynników dla wszystkich kobiet czy par, zastanawiających się, jaki wibrator wybrać, ale nie będzie jedynym. Tak samo, jak różnią się wielkością czy kolorem, tak też różnią się one sposobem pracy.

Jaki wibrator kupić? Polecane wibratory

Chociaż głównym celem wibratorów jest po prostu sprawianie przyjemności czy też doprowadzenie do orgazmu, to mogą one robić to na różne sposoby. Tak samo zresztą, jak na różne sposoby kobiety mogą lubić być pieszczone czy stymulowane. Od tego też zależy kwestia, jaki najlepszy wibrator będzie w danym przypadku.

Stymulacja łechtaczki, penetracja, a może połączenie tych dwóch, jakże przyjemnych, czynności? Wibrator, jaki wybrać powinniście, to ten pasujący do ulubionego sposobu przeżywania przyjemności.

Polecane wibratory to najczęściej:

 • mini wibratory, mające może niezbyt imponujące rozmiary, ale nie musi za tym iść mała sprawność. Taki wibrator wybrać może zarówno kobieta dopiero zaczynająca znajomość z sex zabawkami, jak i doświadczona w tej mierze. Poręczny, dyskretny model, który można zawsze mieć przy sobie – jaki wibrator sprawdzi się tu lepiej?

 • Wibratory klasyczne, czyli mające bardzo prosty kształt, czasem lekko nawiązujący do penisa. Niezbyt duże, ale mimo wszystko bardzo funkcjonalne, co sprawia, że wybranie wibratora klasycznego, zwłaszcza na początku z nimi przygody, jest bardzo rozsądnym wyjściem.

 • Wibratory króliczki wskazywane są często w odpowiedzi na pytanie, jaki wibrator wybrać, jeśli lubicie i stymulację łechtaczki penetrację. Potrafią robić te dwie rzeczy jednocześnie, nic więc dziwnego, że taki wibrator kupić decyduje się wiele kobiet, czerpiąc z ich używania wiele przyjemności na różne sposoby.

 • Masażery łechtaczki albo inaczej wibrator łechtaczkowy to idealna propozycja dla kobiet, które właśnie na tym fragmencie ciała lubią się skupić. Często wybierany przez mężczyzn, którzy zastanawiają się jaki wibrator kupić partnerce, bo u większości kobiet spotka się on z entuzjastycznym przyjęciem.

 • Wibratory dla par to z kolei ciekawe rozwiązanie dla osób mających już trochę doświadczenia z gadżetami, szukających czegoś nowego, otwartych na nowe doznania. Rozwiązuje dylemat, jaki wibrator wybrać, by móc go używać we dwójkę, w dodatku podczas seksu. Ich budowa pozwala na jednoczesną penetrację, stymulację punktu G i łechtaczki, więc taki wibrator polecamy parom żądnym mocnych wrażeń.

 • Wibratory do punktu G zwrócą swoją uwagę pań, które chcą modelu mogącego skoncentrować się właśnie na tym miejscu. Nie ma lepszej odpowiedzi na pytanie, jaki wibrator wybrać w takim wypadku – są specjalnie wyprofilowane, dopasowane do ciała, umiejące doskonale pobudzać punkt G.

Jak wybrać wibrator? Co jeszcze jest ważne?

To nadal nie koniec parametrów, jakie warto wziąć pod uwagę, zastanawiając się jaki wibrator wybrać.

Ważne jest także to, z jakiego materiału jest on wykonany – w końcu będzie on miał kontakt z najbardziej intymnymi miejscami ciała. Tu jednak wybór nie jest bardzo szeroki, większość wibratorów wykonanych jest z trzech tworzyw. Każde z nich ma jednak inne właściwości i wypada wiedzieć, czym się różnią, niż zdecydujecie się na odpowiedź, jaki wibrator kupić.

Najbardziej popularny i powszechny z nich to silikon. Taki wibrator wybrać decyduje się większość kobiet. Materiał ten jest jędrny, delikatny w dotyku, czasem nawet dość miękki. Jest też bardzo komfortowy w użytkowaniu, ponieważ nie jest porowaty, co sprawia, że raczej nie chłonie zapachów czy zanieczyszczeń i daje się go bardzo łatwo umyć. Sam też nie posiada swojego zapachu. Zalety silikonu są niezaprzeczalne, nie bez powodu właśnie tego materiału używa się tak często i tak często polecane wibratory są właśnie z silikonu. Ma jednak jedną niedogodność, o której muszą pamiętać osoby zastanawiające się, jaki wibrator kupić. Nie można używać go z lubrykantami silikonowymi, ponieważ może wtedy stracić kolor czy fakturę. Jednak lubrykantów wodnych jest tak dużo i są tak powszechnie dostępne, że nie jest to znacząca wada.

Można też wybrać wibrator wykonany z plastiku, czyli ABS. Ten materiał też jest bezpieczny, hipoalergiczny, z kolei można stosować go z dowolnymi lubrykantami. Jest też dużo twardszy, więc rzadko stosuje się go w dużych i zaawansowanych modelach, jednak osoby chcące wybrać wibrator mały, kompaktowy, często właśnie plastik będą miały na uwadze.

Trzecim z najpopularniejszych materiałów pokrywających wibratory jest cyberskóra. Jak sama nazwa mówi, jest on bardzo realistyczny, naśladujący w dotyku prawdziwe ciało. Jest odpowiedni dla osób chcących kupić wibrator miękki i delikatny, nieprzepadających za mocnym naciskiem, pożądających realizmu i naturalności. Faktura wibratora jest porowata, więc trzeba myć go przed i po każdym użyciu, a także starannie osuszyć. Dobrze jest także używać pudru czy zasypki, by utrzymać miękkość i delikatność materiału.

Kolejnym wyróżnikiem wibratorów może być sposób zasilania. Mogą więc być to wibratory:

 • na baterie. Kiedyś najpowszechniejsze, obecnie trochę mniej popularne, odkąd weszły do użycia modele z akumulatorem wewnętrznym, czyli

 • ładowane. Zazwyczaj za pomocną USB albo magnetycznie. Zastanawiając się jaki wibrator wybrać, polecane mogą być właśnie te rozwiązania. Są ekonomiczne w użytkowaniu, a wibrator ładowany ma też większą siłę pracy, co oczywiście jest jego niewątpliwym atutem.

 • Sieciowe. Naprawdę mocne, ale bardzo rzadko spotykane.

Powoli dochodzimy do końca najważniejszych parametrów, które warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję, jaki wibrator wybrać i kupić. Nie są one już tak ważne, jak wcześniejsze, ale przekładają się na przyjemność i komfort użytkowania. Pod lupę wziąć można na przykład:

 • wodoodporność – by móc wibratora używać pod prysznicem albo w wannie.

 • Ilość programów. Warto, by miały ich przynajmniej kilka, chociaż można kupić wibratory posiadające ich nawet kilkadziesiąt.

 • Sposób sterowania. Większość wibratorów posiada przyciski sterujące umieszczone na powierzchni, ale można wybrać wibrator ze sterowaniem pilotem lub aplikacją, co przydaje się, zwłaszcza jeśli chcecie używać go we dwójkę (np. wibrator dla par).

 • Głośność. Ważna, jeśli nurtuje was pytanie, jaki wibrator wybrać, by można go było dyskretnie używać.

A ile kosztuje wibrator? Sprawdźcie w naszym artykule.