You are currently viewing Jak używać wibratora?
Jak używać wibratora?

Jak używać wibratora?

Na naszej stronie przekonujemy, że używanie wibratora niesie ze sobą bardzo pozytywne skutki. Pomaga przeżyć rozkosz, osiągnąć orgazm, rozładować napięcie. Z powodzeniem można używać wibratora będąc w szczęśliwym i satysfakcjonującym związku, jak i będąc singielką. Wibratory są dla wszystkich, o czym przekonują się każdego dnia kobiety, decydując się na ich używanie. Są świetnym narzędziem do sprawiania sobie przyjemności, ale jak użyć wibratora, gdy jeszcze nigdy tego nie robiłaś?

Jak korzystać z wibratora?

Cieszymy się, że zdecydowałaś się w końcu na zakup. Mamy nadzieję, że pomogły nam w tym nasze artykuły o tym, czym jest wibrator i jak wybrać Twój pierwszy wibrator.

Nadszedł jednak moment, gdy nie tylko go masz, ale też wreszcie skorzystasz z pełni jego możliwości. Jak już wiesz, nie każdy wibrator pracuje w ten sam sposób, nie każdy służy do stymulacji tych samych miejsc. Nic więc dziwnego, że i odpowiedź na pytanie, jak używać wibratora, nie zawsze będzie dokładnie taka sama. Chociaż pewne podstawowe reguły, przydatne na początek, warto znać, bez znaczenia jaki wibrator używać będziesz.

Na początku, bezpośrednio po zakupie, odpakuj przesyłkę, a sam wibrator umyj. Nie będzie dobrym pomysłem jego kontakt z miejscami intymnymi, jeśli nie będziesz pewna, że jest faktycznie czysty i higieniczny. Najlepiej użyć do tego celu wody z mydłem, w zupełności wystarczy.

Teraz zadbaj o odpowiednią atmosferę, przygotuj się. To wasze pierwsze tak bliskie spotkanie, warto więc zadbać o odpowiednią jego oprawę. Kąpiel, muzyka? Cokolwiek, co cię odpręży. Nie ma jak używać wibratora, kiedy czujesz napięcie i krępujesz się samym faktem, że po niego sięgasz. Niepotrzebnie. Dbanie o własną przyjemność to zupełnie naturalna czynność. Zadbaj o spokój. Nawet jeśli zastanawiasz się, jak używać wibratora z partnerem, to i tak pierwsze testowanie dobrze jest przeżyć bez niego. Oczywiście później wibrator może być doskonałym uzupełnieniem gry wstępnej i partner niemal na pewno chętnie po niego sięgnie. Jednak w pierwszych chwilach jego obecność mogłaby być krępująca.

Kolejny krok to zapoznanie się z wibratorem, sposobem jego pracy, działaniem panelu sterowania, oferowanymi programami. Nie musisz jeszcze dotykać miejsc intymnych czy stref erogennych. Najpierw przekonaj się jak używać wibrator „na sucho”.

Większość modeli ma bardzo ergonomiczną budowę i intuicyjny panel sterowania. Mimo wszystko jednak warto wiedzieć jak użyć wibratora, by zmienić program, zmniejszyć prędkość wibracji, czy też ją podnieść. Dużo wygodniej będzie zrobić to właśnie w tym momencie, niż uczyć się tego, gdy zrobi się już gorąco. Jeśli kupiłaś bardziej zaawansowany wibrator, jak używać go będzie zapewne mówić instrukcja obsługi. Te sterowane aplikacją czy mające wiele programów i opcji dodatkowych mogą wymagać kilku minut na opanowanie.

Po zaznajomieniu się z nim dobrze jest rozbudzić w sobie jakieś marzenia erotyczne. Pozwolić ponieść się myślom do miłych wrażeń przeżytych z partnerem lub fantazji erotycznych. Niech nastrój powoli się rozkręca, a ty zastanów się, jak użyć wibratora dalej.

Jak włożyć wibrator?

Zanim przejdziesz do tego momentu, możesz wibrator przetestować też na innych miejscach ciała. Są to tak zwane punkty erogenne, których masz przynajmniej kilka, a może i kilkanaście. Ustaw najniższy poziom wibracji i dotykaj się, odpręż. Jeśli twoje wrażliwe miejsca to sutki, kark, brzuch, uda, to przekonaj się, jak używać wibratora do ich stymulacji. Powinna być delikatna, nie musisz przykładać go mocno. Wystarczy lekko przesuwać po ciele, nie spieszyć się…

Gdy przyzwyczaisz się do tego uczucia, możesz skierować wibrator na wargi sromowe, a później na łechtaczkę. To jedno z najbardziej wrażliwych miejsc, o ile nie najwrażliwsze, na ciele większości kobiet. Już lekki dotyk potrafi wywołać dreszcz przyjemności.

Teraz użyj środka nawilżającego, o ile nie zastosowałaś go już wcześniej. Zastanawiasz się, jak korzystać z wibratora bez lubrykantów i czy jest to możliwe? Jest, ale nie polecamy. Środek nawilżający sprawia, że używanie wibratora będzie dużo przyjemniejsze.

Jak używać wibratora do stymulacji łechtaczki? U wszystkich modeli można wykorzystać do tego samą końcówkę albo przyłożyć go większą powierzchnią, naciskając jednocześnie na klitoris i wejście do pochwy. Nie zawsze będą one aż tak skuteczne, jak odpowiednio wyprofilowany masażer łechtaczki, ale na pewno nie będziesz narzekać na brak wrażeń.

Mini wibratory czy wibratory klasyczne mają raczej prosty kształt, przypominający pałeczkę, więc ich końcówka do stymulacji łechtaczki nadaje się bardzo dobrze. Natomiast wibratory do punktu G posiadają specjalnie zagiętą główkę. Można jej używać również do stymulacji łechtaczki, co jest zaskakująco wygodne i skuteczne.

Nadszedł moment kulminacyjny. Jak włożyć wibrator? Najlepiej powoli i bez pośpiechu, również na niskich obrotach i z małą prędkością. Jeśli użyłaś lubrykantu, to powinien wejść do środka zupełnie bez problemu. Możesz włożyć go kawałek, wycofać, włożyć ponownie, albo wrócić do stymulacji łechtaczki. Nie spiesząc się, poznasz ulubiony, własny rytm i nauczysz się jak korzystać z wibratora, by sprawiało ci to największą przyjemność. Podczas zabawy możecie sięgnąć też po coś innego. Mówi o tym nasz wpis – Czym zastąpić wibrator.

Używanie wibratora – i co dalej?

Gdy skończysz to pierwsze spotkanie, a także każde następne, wibrator powinnaś umyć. Nie zawsze jest na to ochota i siła bezpośrednio po stymulacji, ale nie odkładaj tego zbyt długo. Wibrator powinien być utrzymywany w higienie. Co prawda silikon czy plastik, z których najczęściej robi się wibratory, to materiały nieporowate, więc nie chłoną zanieczyszczeń czy zapachów. Mimo wszystko jednak zalecamy dbać o czystość wibratora. Umyć go, wysuszyć, schować do etui, pudełka lub woreczka. I odłożyć do następnego razu.

Zachęcamy także do artykułu Wieczór zmysłowych zabaw, z którego czerpać możecie inspirację do erotycznych igraszek.