You are currently viewing Stosunek analny. Jak się do niego przygotować?
Stosunek analny. Jak się do niego przygotować?

Stosunek analny. Jak się do niego przygotować?

Stosunek analny bywa tematem tabu. Część osób go nie lubi, część boi się spróbować. Ci, którzy spróbowali, również nie zawsze chcą powtarzać to doświadczenia. Każdy może do niego podchodzić inaczej, ale jeśli macie na niego ochotę, to powinniście pamiętać o paru szczegółach. Pozwolą wam na intensywniejsze doznania i większą przyjemność oraz sam komfort stosunku.

Higiena, nawilżenie i odpowiedzialność

Stosunek analny wymaga higieny. Jest ona wskazana albo konieczna w każdego rodzaju zabawach. Lizanie pupy (rimming) powinno być poprzedzone starannym jej umyciem. Małe korki analne najlepiej wkładać po prysznicu i pamiętając, że powinno to mieć miejsce przynajmniej 2 godziny po wypróżnieniu, by nie trafić na nieprzyjemne niespodzianki. Jednak stosunek analny z penetracją raczej wymaga pełnej lewatywy, użycia gruszki analnej czy zrobienia płukania odbytu. W przeciwnym wypadku nie będzie higieniczny, mogą mu towarzyszyć brzydkie zapachy czy pozostałości kału. Takie wrażenia nie są raczej zachęcające, by próbować kolejny raz…
Kolejną rzeczą, o jakiej musimy pamiętać, jest nawilżenie. W przeciwnym razie wejście w odbyt będzie bolesne, a ruchy w nim mogą powodować otarcia, podrażnienia, a nawet krwawienie. Najlepiej jest używać żeli nawilżających do stosunku analnego. Są one gęstsze, niż normalne i dłużej utrzymują się na miejscu. Bardzo dobre opinie miłośników analnych stosunków mają żele silikonowe.
Odpowiedzialność to kolejny z kluczy do udanego stosunku. Kobieta, zwłaszcza jeśli nie przywykła do stosunków analnych, powinna mówić o swoich odczuciach, a partner stosować się do tych słów. Dotyczy to głębokości wchodzenia, siły, tempa. Seks analny daje też lepsze doznania, jeśli w jego czasie kobieta jest pieszczona. Masaż łechtaczki znakomicie zwiększa przyjemność ze stosunku i ułatwia osiągniecie orgazmu.

Akcesoria erotyczne przed stosunkiem analnym

Jeśli nie macie doświadczenia w tego typu seksie, dobrze jest wcześniej spróbować go z jakimiś zabawkami. Popularne są korki analne, dostępne w różnych wielkościach, od średnicy palca pod grube jak ręka. Sugerujemy wypróbować rozmiar podobny do rozmiaru penisa. Zazwyczaj będzie to 3-3,5 centymetra średnicy. Noszenie korka w dzień, w czasie gry wstępnej czy seksu waginalnego już trochę powie wam o waszych odczuciach.
Jeszcze lepszy będzie stosunek analny z dildo. Wystarczy wybrać wielkość zbliżoną do rozmiarów penisa partnera. Dildo wchodzi głębiej niż korek i daje bardziej realistyczne doznania. W ten sposób sprawdzicie, czy nie jest to dla was bolesne, w jakich pozycjach macie najwięcej przyjemności, jakie tempo najbardziej wam odpowiada.