You are currently viewing Czy warto odwiedzić seksuologa?

Czy warto odwiedzić seksuologa?

Zarówno single, jak i pary mają problemy z szeroko pojętym erotycznym stylem życia. Czasami mogą być one tak poważne, że rzutują na cały związek i powodują problemy, których nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać. Trudno jest porozumieć się z partnerem, znaleźć kogoś, kto wysłucha, wytłumaczy pewne zachowania i podpowie, jak poradzić sobie z problemem.
Duża liczba par boi się „wynieść” sprawy poza swój związek. Dlatego wizyta u seksuologa może budzić obawy. To nie jest w porządku.

Jaki jest najlepszy czas na wizytę u seksuologa

Seksuolodzy i seksuolożki posiadają głębokie wykształcenie i umiejętności, które pozwalają im pomagać ludziom w problemach związanych z życiem intymnym. Porada seksuologa wykracza poza biologię i anatomię. Porusza również kwestie psychologiczne, a także dotyczące związków. Wizyta u seksuologa może pomóc w uzyskaniu porady dotyczącej życia intymnego w sferze ciała i umysłu.
Może on rozwiązać problemy seksuologiczne mężczyzn (np. zaburzenia erekcji), kobiet (np. problemy z orgazmem), par (np. dotyczące wzajemnych oczekiwań „w łóżku”. Dla osób, które nie są pewne swojej orientacji seksualnej lub mają problem z jej określeniem, a także dla tych, którzy lubią nietypowe zachowania (np. Dla osób zmagających się ze swoją tożsamością seksualną, niepewnych swojej orientacji lub lubiących nietypowe zachowania (np. fetyszyzm), wskazana jest wizyta u seksuologa. Niestety, w naszym kraju brakuje edukacji w tym zakresie. Internet nie jest w stanie zastąpić wsparcia i poradnictwa twarzą w twarz.

Wizyta u seksuologa: Co Cię czeka?

Wszyscy powinniśmy być otwarci na możliwość wizyty u seksuologa, ale nie powinno to być coś, czego się boimy czy wstydzimy.
Jak wygląda typowa wizyta u seksuologa? Pierwszym etapem jest wywiad lekarski. Obejmuje on stan zdrowia pacjenta, przyjmowane leki (które mogą mieć wpływ na funkcje seksualne) oraz styl życia.
Kolejne etapy badania seksuologicznego mogą być bardzo różne w zależności od problemu. Badanie może dotyczyć zarówno kwestii ginekologicznych, psychologicznych, jak i problemów farmakologicznych. Można jednak oczekiwać zrozumienia, empatii i wiedzy na temat ludzkich zachowań, psychiki i zagadnień fizjologicznych. Rozmowa z seksuologiem może być terapeutyczna zarówno dla singli, jak i dla par. Może być trudno uwierzyć, że seksuologia jest terapeutyczna. Jednak może ona dostarczyć niezbędnych bodźców, które pomogą nam zrozumieć siebie i swoje potrzeby.