You are currently viewing Dildo czy wibrator? Co wybrać? Jak używać?

Dildo czy wibrator? Co wybrać? Jak używać?

Poszukując ulubionych akcesoriów erotycznych wiele kobiet sięga po dwa teoretycznie podobne produkty. Dildo i wibrator – mają ze sobą wiele wspólnego, chociaż też całkiem sporo je różni. Bardzo często pojawia się więc pytanie co wybrać, dildo czy wibrator? Spróbujmy odpowiedzieć.

Dildo – co warto wiedzieć

Dildo uważa się za najstarsze akcesoria erotyczne. Były używane już tysiące lat temu, co wiemy zarówno z przekazów na malowidłach, jak i z faktycznie zachowanych eksponatów archeologicznych. Oczywiście pierwsze dildo wykonywane były siłą rzecz z kamienia, drewna, metalu, rogu. Obecnie takich materiałów niemal się nie używa. Niemal – bo nadal można dostać dildo z kamienia czy drewna, ale oczywiście tak wykonane, by spełniało wymagania higieniczne i bezpieczeństwa użytkowania. Najczęściej jednak dildo wykonuje się z silikonu medycznego, który uważany jest za najlepszy materiał do akcesoriów erotycznych – to też łączy je z wibratorami. Popularne są także dildo wykonywane z innych tworzyw – mianowicie bezpiecznego szkła boro-silikatowego i stali. Dildo ze szkła czy metalu jest twarde, ciężkie, dość specyficzne, ale znajduje wielu pasjonatów.
Zazwyczaj w sklepie erotycznym dostać możemy dildo realistyczne, naturalne, czyli w kształcie przypominające penisa. Często jest też wyposażone w przyssawkę, pozwalającą umocować go na płaskiej powierzchni.

Wibrator i jego możliwości

Wibratory do dildo mogą być podobne rozmiarem, kształtem, wykorzystywać te same materiały, jak silikon. Ale cechą wibratora, z samej nazwy zresztą, są generowane przez silnik wibracje. Ewentualnie inne sposoby stymulacji, jak pulsowanie, posuw, czy połączenie tych sposobów pracy. Wibratory dostępne są w szerokiej palecie modeli, w tym przeznaczonych do specyficznych rodzajów pracy, jak np. wibrator dla par, który można nosić podczas seksu, wibrator króliczek z masażerem łechtaczki i przeróżne inne ich wersje. Bez wątpienia praca wibratora jest bardzo pobudzająca i dla wielu kobiet wibrator jest niemalże pewnym sposobem na orgazm. Czy warto więc używać dildo, które przecież nie ma wibracji?

Jeśli nie jesteś pewna czy wibrator to dobry wybór dla Ciebie, sprawdź wpis naszego partnera Erotino jak używać wibratora.

Decydujemy – wibrator czy dildo?

Różnica między dildo i wibratorem polega w większości na tym, że dildo nie wykorzystuje dodatkowej stymulacji mechanicznej w celu pobudzenia. Dla wielu kobiet jest to właśnie zaleta, bo dildo pozwala na stymulację w tempie dokładnie takim, na jakie ma ochotę użytkowniczka. To ona kontroluje prędkość, głębokość, intensywność pracy. Dojście do orgazmu zajmuje co prawda więcej czasu, jednak często jest on właśnie z tego powodu mocniejszy i bardziej satysfakcjonujący. Na pytanie więc co wybrać, dildo czy wibrator, odpowiemy – jedno i drugie, bo chociaż efekt ich pracy jest podobny, to sposób w jaki do niego doprowadzają już nie. I warto wypróbować oba te gadżety erotyczne.