Podduszanie czyli breathplay

Wiele praktyk seksualnych może wydawać się niektórym dziwne lub niebezpieczne, podczas gdy inni mogą uznać je za normalne i atrakcyjne dla innych. Uduszenie, które można opisać jako grę oddechową, może być w rzeczywistości sklasyfikowane jako obie. Chociaż może być stymulujące, może również stanowić zagrożenie. Co to jest? Dlaczego oni to robią? Mamy na to odpowiedź.

Co to jest breath play?

Po angielsku duszenie znane jest jako breath play, a fachowo jako asphyxiophilia. Jest to uczucie podniecenia seksualnego, gdy ktoś jest duszony lub dusi się. Może to być uważane za perwersyjne zachowanie i powinno być unikane na nieprzypisanym partnerze.

Zabawa z oddechem, uduszenie i zabawa z oddechem mogą odbywać się na różne sposoby.

Większość ludzi używa swoich rąk, aby owinąć się wokół szyi partnera. Plastikowe torby mogą być również używane, dając efekt progresywny, który powoduje, że partner traci oddech w miarę wyczerpywania się powietrza w torbie. Inną metodą jest uduszenie za pomocą różnego rodzaju obroży, smyczy i krawatów.

Podczas wykonywania innych czynności seksualnych może dojść do zabawy z oddechem. Może to być uduszenie od seksu penetracyjnego lub jeden z elementów np. w scenariuszu BDSM.

Breath play może być jednak wykonywany samodzielnie. Możesz użyć chusty/sznura lub woreczka do uduszenia się podczas masturbacji i self-bondage. Nie jest to jednak zalecane, ponieważ możesz stracić przytomność, jeśli twoja głowa jest związana w worku.

Czemu to robić?

Duszenie może być niebezpieczne, więc dlaczego mielibyśmy wprowadzać je do erotyki? Odcięcie dopływu tlenu do mózgu sprawia, że doznania seksualne stają się silniejsze. Odczucie jest podobne do odurzenia narkotykami. Może być również połączone z bodźcami takimi jak stymulacja czy penetracja. Niektórzy ludzie odczuwają poczucie dominacji lub uległości. Jest to cecha charakterystyczna dla obu stron zabawy z oddechem.

Połączenie duszenia i seksu

Istnieją wyraźne zagrożenia związane z uduszeniem podczas seksu. Ważne jest, aby przestrzegać pewnych zasad. Pierwsza zasada to nie praktykować duszenia na kimś, kto się tego nie spodziewa. Na takie zachowanie można się skusić tylko wtedy, gdy jest to seks za obopólną zgodą, lub gdy istnieją uzgodnione scenariusze BDSM. Należy pamiętać, że niedotlenienie mózgu może prowadzić do poważnych, a nawet śmiertelnych konsekwencji. Lekkie przyduszanie rękami w seksie jest fascynującym doświadczeniem, niezależnie od tego, czy wykonuje je mężczyzna czy kobieta. Jednak musi to być robione za wiedzą, zgodą, bez strachu i bólu.