You are currently viewing Masaż prostaty – coś dla mężczyzn

Masaż prostaty – coś dla mężczyzn

Wśród przyjemności, jakie może dać stymulacja analna, kryje się jedna, wyjątkowo ciekawa i zarezerwowana tylko dla mężczyzn. To masaż prostaty. Nie każdy facet da się na niego namówić, można chyba nawet powiedzieć, że będzie to mniejszość. Ale jeśli już ma w sobie na tyle odwagi, to zazwyczaj bardzo lubi doznania, których masowanie prostaty może dostarczyć.

Jak masować prostatę?

Prostata, albo inaczej stercze czy gruczoł krokowy, kryje się wewnątrz męskiego ciała. Jest to gruczoł zlokalizowany blisko pęcherza moczowego. Można do niego dojść na dwa sposoby. Pierwszy to oczywiście per rectum, czyli po prostu przez pupę. Wystarczy zagłębić się w nią na kilka centymetrów – mniej więcej długość palca – kierując go właśnie w stronę krocza. Powinien być wyczuwalny jako zgrubienie, o fakturze i wielkości przypominające orzecha. Drugi rodzaj masowania prostaty odbywa się z zewnątrz. Wystarczy mocny ucisk na kroczu – czyli obszarze pomiędzy jądrami a odbytem. Na tą drugą technikę prościej jest się zdecydować, ponieważ mężczyźni często mają opory przed penetracją analną. Jednak to ta druga daje mocniejsze i pełniejsze wrażenia i potrafi też zaowocować mocnymi wytryskami. No właśnie – co daje masaż prostaty? Dzięki temu można osiągnąć silniejszą ejakulację, a także przedłużyć czas jej trwania. Może ona tez być bardziej obfita, niż normalnie. To tylko seksualne aspekty, ale jeszcze jest zdrowotny. Masaż może zmniejszyć ryzyko zachowania na raka prostaty, jest też polecany w niektórych stanach zapalnych. Jeśli jednak ma to być masowanie prostaty dla zdrowia, to najpierw wypad skonsultować je z lekarzem prowadzącym. Skupmy się więc na przyjemności 😉

Co do masażu prostaty?

Masaż prostaty można robić samodzielnie lub przy udziale partnerki. W tym drugim przypadku może ona posługiwać się dłonią (palcami) lub takimi akcesoriami, jakich można też używać samodzielnie. Do najbardziej polecanych należą korki analne z odpowiednio wygiętym końcem albo dedykowane masażery prostaty, które są tak uformowane, by dopasować się do anatomii mężczyzny. Wtedy od razu po włożeniu ich główka kieruje się na prostatę. Poruszając takim masażerem czy korkiem naciskamy na prostatę, pobudzając ją w ulubionym rytmie.
Innym sposobem są specjalne masażery wibrujące i wibratory do prostaty. Można również próbować użyć wibratora do punktu G, ponieważ też mają lekko zakrzywioną główkę. Pozwala to łatwo dotrzeć do prostaty i pobudzać ją. Masaż prostaty można być główną aktywnością i doprowadzić nawet do orgazmu, albo też urozmaiceniem gry wstępnej czy seksu oralnego.