You are currently viewing Korki analne. Dlaczego warto ?
Korki analne. Dlaczego warto ?

Korki analne. Dlaczego warto ?

Osoby zastanawiające się nad uprawianiem seksu analnego – oraz oczywiście te, które już to robią – prędzej czy później trafiają na korki analne. To świetne gadżety, które doskonale przygotowują to penetracji analnej, ale same w sobie też dają mnóstwo przyjemności.

Korki analne – co to jest, jakie są?

Korki analne, zwane też zatyczkami, to akcesoria służące do wkładania do pupy. Tak zbudowane, by same się nie wysuwały i by było można je nosić w środku. Korek bowiem zwykle składa się z trzonu, nóżki i stopki. Trzon może mieć różne wymiary. Dla osób początkujących powinien mieć około 3 cm średnicy i nie być zbyt długi. Osoby bardziej zaawansowane stosują korki sporo grubsze i dłuższe, w zależności od swoich preferencji. Nóżka korka analnego to ten element, który utrzymuje się w dobycie. Zazwyczaj jest wyraźnie cieńszy, przez co korek można nosić w pupie. Nie jest to reguła, bo są również korki właśnie w tym miejscu szerokie, pozwalające np. na zaglądanie do środka, wlewania płynów czy po prostu mocno rozciągające odbyt. Korki analne zakończone są stopką. Może ona mieć różne formy. Okrągłe czy w kształcie serca są najlepsze, jeśli chcemy uzyskać ładny i podniecający widok. Wtedy są często ozdobione błyszczącymi kryształkami. Korki analne ze stopką podłużną są z kolei lepsze do noszenia w pupie. Dzięki nim korek jest wygodny w czasie chodzenia, nie jest widoczny, nie ociera pośladków.
Najczęściej korki analne wykonane są z silikonu. To materiał bezpieczny, hipoalergiczny, nie chłonie też zapachów. Równie popularne są korki metalowe. Są twardsze, cięższe, ale właśnie za te cechy wielu użytkowników je lubi.

Używanie korków analnych

Korki analne mogą być używane na różne sposoby.
Można nimi penetrować pupę, wkładając je i wyjmując.
Można nosić je w środku, nawet przez kilka godzin. Jest to samo w sobie przyjemne, podniecająca może być też świadomość używania takiego gadżetu wśród innych ludzi.
Korki analne mogą być noszone również w czasie penetracji waginalnej. Dają wtedy uczucie przyjemnego wypełnienia i zwiększają doznania z penetracji.
Przed użyciem korków analnych powinno się upewnić, że w środku nie zalegają nieczystości. Najlepiej jest wypróżnić się 2 godziny przed użyciem korków. Lewatywa nie jest konieczna, o ile korek jest krótki. W przeciwnym wypadki trzeba liczyć się z jego zabrudzeniem. Jeśli preferujemy silikonowe korki analne, to powinniśmy stosować wodny żel nawilżający. Ze stalowymi korkami lepszy będzie lubrykant silikonowy.