You are currently viewing Sex od tyłu

Sex od tyłu

Gdy robimy przegląd ulubionych pozycji, to sex od tyłu ląduje zawsze w czołówce. Nie ma się co temu dziwić, bo ma wiele zalet, z których skorzystać może zarówno kobieta, jak i mężczyzna. Część z pozycji seksualnych od tyłu jest wam na pewno dobrze znana, a część może być ciekawym pomysłem do wypróbowania przy następnej okazji.

Sex od tyłu – za i przeciw

Zaczniemy może od podstaw. Seks od tyłu ma swoje zalety i swoje wady, co oczywiście dotyczyć może wszystkich pozycji w łóżku. W tym jednak przypadku są one szczególnie mocno widoczne.
Co jest wadą seksu od tyłu? Mniejsza intymność, niż w przypadku większości pozostałych pozycji. W czasie seksu od tyłu trudne jest nawiązanie kontaktu wzrokowego, co dla wielu par jest bardzo ważnym elementem seksu. Chcemy przecież nie tylko – przynajmniej nie zawsze – samej penetracji, ale też możliwości patrzenia na siebie, obserwowania swoich reakcji, całowania się czy mówienia do siebie. Jednym słowem czułości. W przypadku seksu od tyłu zazwyczaj nie do końca ma to miejsce, co może być uznane za wadę. Ale niekoniecznie.
A co jest zaletą seksu od tyłu? Na pewno można w tym momencie przywołać jego intensywność, niekiedy wręcz zwierzęcą brutalność. Brak kontaktu wzrokowego z kolei może stanowić zaletę – bo jeśli nie patrzymy na siebie, to możemy skupić się wyłącznie na swoich doznaniach i potrzebach. Strona dominująca może też skupić się na swojej przyjemności, a dotyczy to zarówno kobiety, jak i mężczyzny.

Pozycje seksualne od tyłu

Najbardziej znana i lubiana pozycja seksualna od tyłu to oczywiście piesek. W niej kobieta jest na czworakach lub podpiera się na ramionach, ewentualnie półleży. Wypięte pośladki otwierają możliwość penetracji w obie dziurki lub seksu waginalnego i stymulacji analnej, np. użycia wibrującego korka analnego czy palca. W ten pozycji mężczyzna dominuje, może wykonywać głębokie ruchy, a kobieta ma małe możliwości odpowiadania na nie – chociaż może stymulować łechtaczkę masażerem czy wibratorem.
Drugi z klasyków to łyżeczka / leniuszek. Partnerzy leżą na boku, mężczyzna wchodzi w kobietę, ale ma możliwość również pieszczenia jej piersi, łechtaczki, całowania, mówienia i utrzymywania kontaktu wzrokowego. Jedna z najbardziej seksownych i zmysłowych pozycji.
Odwrócony jeździec – i inne wariacje, w których mężczyzna leży, a kobieta dominuje. Może dyktować tempo i głębokość ruchów, wystawiając jednocześnie pośladki do pieszczot. Nie ma tu kontaktu wzrokowego, jest za to skupienie się kobiety na własnej przyjemności i we własnym rytmie.