You are currently viewing Czym jest fisting?

Czym jest fisting?

Niektóre praktyki erotyczne mogą budzić niepokój, zdziwienie, a nawet szok. Jedną z nich jest penetracja za pomocą ramienia i dłoni – znana również jako fisting.

Co to jest fisting?

Fisting odnosi się do włożenia ręki pod nadgarstkiem do pochwy, lub odbytu, a następnie penetracji. To jest znane jako płytki fisting. Głęboki fisting jest możliwy, jeśli wkłada się dalej. Najczęściej jest to w tym przypadku fisting analny. Choć niektórzy mogą być zszokowani słysząc te słowa, anatomia pozwala na to, by znaczną część przedramienia i włożyć w jego dolną część.

W jakim celu się to robi? Na czym polega przyjemność z fistingu? Jest to forma spełnienia, która może obejmować ból i przyjemność. Możliwe jest odczuwanie bólu w płytkim fistingu, ale jest on bardzo częsty w głębokim fistingu. Jest to ból akceptowalny i pożądany, który można wykorzystać jako element w zabawie erotycznej.

Jak przygotować się do fistingu analnego i waginalnego

Nie należy podejmować tej decyzji przypadkowo i bez konsultacji z partnerką. Możliwe jest, że wejdzie ona głęboko bez protestów, jeśli otrzyma intensywną stymulację. Jednak fisting zazwyczaj wymaga przygotowania. Z psychologicznego punktu widzenia obecność ręki w pochwie lub pupie może wywołać opór. Drugi z nich ma charakter fizyczny. Należy zwrócić uwagę na higienę rąk. Paznokcie należy trzymać krótko i używać rękawiczek, np. lateksowych lub do fistingu. Fisting analny wymaga wykonania głębokiej lewatywy.

Fisting wymaga silnego rozluźnienia, które można uzyskać dzięki winu lub wcześniejszym orgazmom. Aby fisting był udany, trzeba długo stymulować pochwę i łechtaczkę. Sama naturalna lubrykacja nie wystarczy. W przypadku fistingu ważne jest, aby mieć pod ręką dużo lubrykantu.

Ważne jest, aby słuchać uwag osoby klepanej i nie dać jej odczuć dyskomfortu.

Fisting i BDSM

Penetracja pięścią lub dłonią kojarzy się z przemocą, siłą i dominacją. Można ją powiązać z technikami BDSM. Fisting może być w rzeczywistości wynikiem długiej stymulacji, chłosty i mocnego seksu. Nie ma takiej reguły. Fisting może być zmysłowy i sensualny ze względu na długość czasu potrzebnego do odpowiedniej stymulacji kobiety. Fisting powinien być zarezerwowany na specjalne okazje, ponieważ może powodować podrażnienia, mikrourazy i nadwyrężenia delikatnych tkanek.